“Kiusamine on see, kui teine inimene tunneb end väiksemana, allasurutuna ja ebamugavalt”

Nii sõnastas Gedi Põder oma raamatus “Õpetaja” kiusamise.

Kiusamist ei esine mitte ainult koolides, vaid ka töökohtadel. Tööalane kiusamine on midagi, mida me liiga palju aktsepteerime.

Loomulikult ei saa keegi teine sind väiksemaks teha, kui sa seda ei luba või kui sa seda ise ei tunne. Kuid see nõuab juba üsna suurt küpsust meie endi sees, et me ei laseks end kiusata.

Kui satute sellisesse olukorda, küsige endalt: “Miks ma lasin end kiusata ja mis on minu esimene täiskasvanud samm, et midagi muuta?”

Töökohal toimuval kiusamisel on kaks poolt: kiusaja ja kiusatav. Kuid mõlemas peitub haavatud laps, kes vajab toetust, tähelepanu ja oma sügavamate vajaduste rahuldamist.

Kui satute kiusaja või kiusatava rolli ja teil on raske sellest välja tulla, vaadake seda last enda sees ja pöörake talle vajalikku tähelepanu. Mida laps tõesti vajab?

See laps on meis kõigis, olenemata sellest, kas olete mees või naine, noor või vähem noor. Ja kui teil on raske saada tõelist kontakti oma Sisemise Lapsega, andke mulle teada. Ma võiksin teid aidata terapeudi või mentorina.