Kas piisab vaid tööelu/eraelu tasakaalust?

Ei piisa… 

Allpool on üks pilt, mida aeg-ajalt koolitustel joonistan ja sealt ka foto pärit on. Kes mu koolitustel käinud, teab, et ma joonistan kolmnurki päris palju ning et üks väga oluline kolmnurk on tööelu+eraelu+eneseareng kolmnurk. 

Kui keegi mäletab 6.klassi matemaatikast, siis kolmnurga nurkade summa on 180kraadi ja kui nurgad on võrdsed, siis kõik on 60kraadi. Kui mõni nurk saab suuremaks (näiteks 100kraadi, siis teised lähevad väiksemaks). 

Sama on alloleva kolmnurgaga. Kõik nurgad toetavad üksteist, aga ei tohiks saada suuremaks kui mõni teine, sest siis teised lihtsalt vähenevad. Sel juhul on häiritud meie sisemine tasakaal ja me tunneme ebamugavust. 

▲ Liigsuur enesearengu nurk viib meid enesearenguraamatust enesearenguraamatusse, retriidist retriiti, webinaridest webinaridesse ning ühe aitaja juurest teise juurde. Elamata jääb elu iseendaga ja lähedastega ning viimata ellu oma sihid. 

▲ Liigsuur töö nurk kaotab teatavasti eraelu, hävitab iseenda ja teeme kõike iseenda hinnaga, ohverdame end süsteemidele, meie suured sihid söövad tõestamisvajaduse toel meid ennast. 

▲ Liigsuur eraelu hulk toob paljudele kodustele inimestele tuttava väljakutse – siht elus kaob, enese eest hoolitsemine langeb nii füüsilises kui intellektuaalses tasandis või pidev toredas seltskonnas viibimine paneb ühel hetkel küsima, et kes mina siis olen? 

Ehk kõiki neid kolme on pidevalt vaja üksteist toetama ja pidevalt võiksime kõigi nende kolme jaoks aega leida. Ükski neist pole ebaoluline ja näen paraku endiselt veel palju, et räägitakse ideaalsest töö- ja eraelu tasakaalust. Kuid seda ei saavutatagi, sest ununeb kolmas oluline lüli kogu süsteemist. 

Ja kusjuures … tasakaal on seisak. Kui asi on tasakaalus, siis ta seisab. Kui asi on harmoonias, siis lubame elus endale ka väikest kõikumist, sest teame, et 2 ülejäänud nurka toetavad meid ja me jääme kahele jalale. Kui on vaid töö- ja eraelu, siis ühe kadumisel kukuvad inimesed tihti pikali või ühel jalal seistes muutub elu tohutult väsitavaks.

📨 Kui tunned, et vajad selle kõigega tegelemisel tuge, siis anna aga sõnumis märku ja küll leiame aja ja ruumi selleks kui nii peab minema. Iga asi omal ajal.