Juhi roll on viimase 10 aastaga oluliselt muutunud

Juhi roll ehk täpsemalt vajadus selle rolli sisu osas on viimase 10 aastaga oluliselt muutunud. 

Aastaid tagasi oli juht peamiselt ühiste tulemuste suunas taganttõukaja, sütitaja, liider, ettenäitaja. Veel rohkem aastaid tagasi oli juht korraldaja, käskude ja ootuste jagaja ning nende täitmise jälgija. 

Täna on juhi rolli üks olulisemaid aluseid juhi eneseteadlikkus. Juht ise oma persoonina on suurim juhtimistööriist. Juhtimistehnikaid saab googeldada, lugeda ja õppida, kuid olulisim on huvi inimese vastu, mis algab huvist iseenda sügavama sisemaailma vastu ja selleks on vaja teha individuaalset tööd, mida googeldades kätte ei saa.

Töötaja kontakt organisatsiooniga eeldab sügavat kontakti juhiga, sest just juht esindab organisatsiooni töötaja jaoks. Kontakti saame aga hoida inimesega, kes on iseendaga kontaktis ja tema tähelepanu ei ole vaid väljaspool ning sellel, kuidas maailm teda ohustab, mida kõike peaks veel saavutama ja tõestama maailmale, isale-emale, perekonnale, ühiskonnale või konkurendile. 

Pea (tulemused) ja süda (emotsioonid, sügavam elu siht) moodustavad inimese terviku. Ja kui elada vaid peas, siis kuumeneb see pea päris kiiresti üle. Kui suuta olla peas ja südames korraga, suudame luua ühendusi teiste inimestega, sest ega me organistasioonides ju muul moel tulemusi saavutagi kui suhtes ja ühenduses teiste inimestega. Selle baaseelus on aga päriselt toimiv ja suurepärane suhe iseendaga. 

Kui aga tunned ebamugavust oma elu elades ja kõik ei suju päris nii nagu tahaksid või sulle rahu pakuks, siis olen olemas nii Su meeskonna jaoks kui ka individuaalselt kas siis koolitades või teraapiaruumis. 

Olles ise elanud esimesed 36 aastat vaid peas, siis võin omast kogemusest öelda, et sellest mõttemallist väljatulek vabastab ja teeb elu nautimisväärseks. Ja mis veel pragmaatikule ehk aitab – teeb ka tulemused paremaks, aga need tulevad oluliselt kergema vaevaga.