Mis kasu on sellest, et ei ole okei?

Hippokrates ütles: “Enne kui sa kedagi tervendad, küsi temalt, kas ta on valmis loobuma sellest, mis teda haigeks teeb.”

Ta pidas seda silmas isikliku tervise kontekstis, kuid kas sama ei kehti ka organisatsiooni tervise, ütleme, organisatsiooni kultuuri kohta?

Kujutage ette, et püüate parandada organisatsioonikultuuri, anda töötajale volitusi või juhendada juhti, kuid avastate, et nad on kindlalt kinni ohvri seisundis. Mõnikord kardavad inimesed oma ohvriolukorrast välja tulla, sest see on neile mingil põhjusel kasulik. Nii et kui sa lähed sinna, et neid aidata ja asju paremaks teha, võid sa lihtsalt vastu seina lüüa.

Tõsi on, et tervenemine ja transformatsioon saab toimuda ainult siis, kui oleme valmis vabastama selle, mis meid tagasi hoiab.. Küsimus ei ole pelgalt strateegiate rakendamises, vaid tõelises soovis valgustada põhjuste tegelikku sügavust. See nõuab aega ja pühendumist. Eelduseks on huvi teiste inimeste, mitte ainult tõhusate äritulemuste vastu. See on mõtteviisi muutus, uus arusaam elust ja organisatsioonidest.

Kas me oleme enne muutuste teekonnale asumist tõesti valmis lahti laskma asjadest, mis meid haigestavad? See vajab alguses julgust, et nendele asjadele vastu astuda.

Kui vajate selles abi, andke mulle teada. Tavaliselt kardame me liiga palju, et üksi tõeliselt sügavaid asju vaadata ja kiiresti mööda minna, nii et tavaliselt on abi vaja.

Foto: Tara Winstead

Let Go