Mis on see “holistiline juhtimiskoolitaja” – mingi esoteeriline udu?

Olen olnud juhtimiskoolituse valdkonnas juba neli aastat. Umbes kaks aastat tagasi omistas Leena Kivisild mulle tiitli “Holistiline juhtimiskoolitaja”.

Nii Leenal kui ka minul on taustaks Tallinna Holistiline Instituut, nii et me saame aru, mida “holistilisus” tegelikult tähendab. Kuid aeg-ajalt näen ma inimesi, kes arvavad, et “holistiline” on mingi esoteeriline udu – teate küll, see “tõsta oma armastuse vibratsiooni ja kõik probleemid saavad lahendatud” tüüpi lähenemine, millel puudub igasugune seos reaalse ärimaailmaga.

Ei ole nii – holistiline on pigem maalähedane ja ärisõbralik kui midagi muud. Olen ise matemaatikast ja ärijuhtimisest, nii et süstematiseeritud ja maapealsed asjad on minu asjad!

Kui ma ütlen “terviklik juhtimiskoolitaja”, siis räägin ma juhtide arendamisest tervikliku lähenemisega. Terviklik juhtimine ei tähenda ainult tavalisi juhtimisoskusi, vaid ka isikliku arengu, emotsionaalse intelligentsuse, heaolu ja kõigi teiste osade arendamist, mis aitavad kaasa tõhusale ja tasakaalustatud juhtimisele.

Juhi peamine tööriist on tema intelligentsus, mis on kombinatsioon kehalisest intelligentsusest, emotsionaalsest intelligentsusest, intellektuaalsest intelligentsusest ja vaimsest intelligentsusest. See on kõik koos – mitte ainult intellekt ja erialased teadmised!

Loomulikult süveneme minu koolituste ja mentorlussessioonide käigus ka sellistesse juhtimisvahenditesse nagu delegeerimine, motiveerimine, keeruliste vestluste juhtimine, ärieesmärkide saavutamine ja palju muud.

Mõiste “terviklik” viitab terviklikule ja integreeritud lähenemisviisile, mis võtab arvesse KÕIKI inimest ja tema erinevaid mõõtmeid, mitte ainult kutseoskusi. Kõigepealt oleme inimesed, mitte lihtsalt ametinimetusega antud rollid.

What is this “holistic leadership trainer” – some esoteric fog?