Mis on su tugevused?

Minu käest on tihti küsitud koolitustel ja mentorluse käigus, et kuidas saada aru, et mis sulle teha meeldib ja millega võiks elus tegeleda? Loomulikult on suurepäraseid meetodeid ja juhendeid selleks (näiteks Gallup Strenghts, sünnikaart, isiksusetestid, human design, IKIGAI jne), aga aja jooksul on mul välja kujunenud nö testküsimused:

  • Mis tegevusi tehes sa tunned, et sa SAAD energiat?
  • Mis olid need tegevused või olukorrad, kus tundsid, et oled selle lõppemisel energiast pakatav ja ei tea kuidas seda kõike ära kasutada?
  • Mis tegevused on sellised, kus sa unustad ajataju ja kõik justkui lihtsalt voolab ja sujub ise ilma surumata?
  • Mida sa teed siis kui sa prokrastineerid (lükkad muid tegevusi edasi)?
  • Mis on need tegevused, kus teised ütlevad, et sa võiksid seda rohkem teha, see tuleb sul nii hästi välja ja teed seda justkui naudinguga?

Kui aastaid tagasi Kai Kell mulle mu Omnivas töötamise viimasel päeval ütles, et ma võiksin juhtide koolitamisega tegeleda, siis vastasin talle, et “Ah, mis nüüd mina. Turul on nii palju häid tegijaid.” Nüüd u 3 aastat hiljem olen ma juhtimiskoolitaja, peagi saab valmis mu esimene juhtimisraamat, annan ülikoolis juhtimisalast loengusarja, konsulteerin juhtkondasid organisatsioonide arendamisel, toon inimesekesket juhtimist ja holistilist maailmavaadet juhtimisse läbi mentorluse. Teen koostööd suurepäraste partneritega ning…. naudin iga sekundit oma “tööst” ja enda poolt juhitud elu.

Iga kord peale koolitust ja juhtimisteemade üle arutlemist olen energiat rohkem täis kui enne koolitust. Aeg justkui lendab koolitusolukordades. Aastaid tegin järelandmisi põhitöös, kuna fookus oli enda koolituskompetentsi arendamisel. Tagasiside klientidelt on imeline ja soovituste kaudu tuleb pidevalt uusi kliente. Mu eesmärk on oma senisest pisut teistsuguse ja sügavama lähenemisega ühel päeval esineda Nordic Business Forumi laval. Kui aastaid tagasi käisin pelglikult Swedbanki sisekoolitajana Koolituskonverentsil ja need esinejad tundusid kõik mu jaoks kõrgustes, mille poole ma isegi ei osanud unistada liikuda, siis täna, 10.novembril 2021 oli see päev, kus ma esinesin ise Koolituskonverentsil.

Ehk … märka enda tugevusi ja pane need enda jaoks tööle. Kui keskendud oma enda tugevustele, oled tugev. Kui keskendud oma nõrkustele ja võrdlemisele teistega, oled nõrk. Loe kokkuvõtet mu esinemisest mu LinkedIn postitusest