Ülemõtlemine on nagu haamri kasutamine kogu aeg, isegi kui naela ei ole.

Kas olete märganud, et kipute asju üle mõtlema ja see häirib teie elu – olgu see siis muretsemine, projektide üle mõtlemine, une kaotamine või see, et te ei ole täielikult kohal oma pere ja eelkõige iseenda jaoks?

Inimesed tunnevad sageli, et nad peavad pidevalt mõtlema ja kõik mõtted on olulised ja väärtuslikud ning neid ei tohi kaotada. Aga enamasti ei ole need mõtted kasulikud, need on isegi negatiivsed või sinu omad ja on kelleltki teiselt õpitud!

Mõtlemine on nagu haamer – seda on vaja kasutada ainult siis, kui on vaja naelad seina lüüa. Aga kui naela ei ole, ei ole vaja kogu aeg haamriga vehkida ja ennast hõivata, lootes, et midagi tuleb.

Enamasti see nii ei lähe. Me ei saa niikuinii asju kontrollida ega elu oma mõtetega kontrolli alla võtta. Enamasti ei anna see soovitud tulemusi.
Minu kogemuse kohaselt tulevad lahendused AINULT mõtetesse takerdunud teemade juurde, kui lasta neil mõtetel paariks päevaks minna ja siis nende juurde tagasi tulla. Kirjuta lihtsalt oma kalendrisse, et mõtled lahendamata olukorra peale uuesti 2 päeva pärast. Ja siis vahepeal ei mõtle sellele üldse.

Ma võin teile kinnitada, et asjad saavad korda ja kui te järgmine kord selle üle mõtlete, on vastused selged ja te leiate õige naela.

Klaas näidis ülemõtlemine ja rahulikkus