Tõdemus, et holistiline regressiooniteraapia ei ole ju teaduslikult tõestatud

Mõni aeg tagasi kuulsin tõdemust, et holistiline regressiooniteraapia, mida teen lisaks juhtimiskoolitustele, ei ole ju teaduslikult tõestatud.

Tõsi ta on. Asi muutub teaduslikuks hetkel kui esimene akadeemiline kirjutis ilmub ja “tunnustamata” asjast saab seeläbi “tunnustatud”. Kuid see polegi oluline. Oluline on kogemus ja minu kogemus tolle teraapiastiiliga on olnud elumuutev:

✅ Ma ei näinud professionaalses elus mingit kirge. See oli ennast täielikult ammendanud ja ma ei teadnud ega julgenud teha uusi samme. Olin heal kohal, heal palgal, kõik oli justkui hästi – aga sisetunne ei olnud hea.

Teraapiaprotsessi käigus julgesin hakata välja tooma iseenda kogemusi juhina, enda vaateid elule, julgesin hakata enda mõtetest rääkima. Asusin väärtustama seda, mis MINUS on – tegin podcasti, kirjutasin raamatu oma põhimõtetest ja kogemustest. Tänaseks naudin täielikult oma uut “tööd” juhtidega. Tööd, kus saan toetada inimestel iseenda taasleidmist. Sest tean kui sügavale MINA võib teiste inimeste vajaduste rahuldamise käigus ära kaduda.

✅ Enne teraapiasse minekut ei olnud elul värvi. Ega isu selle eluga jätkata kah ei olnud. Tänaseks saan aga tihti kommentaare, et säran. Särangi, sest naudin kõike, mis elu mulle toob. Ma mõistan, et asjad ei juhtu minuga, vaid minu jaoks. Nii ebamugavad kui ka ülimõnusad asjad.

✅ Ma olin üksinda. Olid vaid mina, mu koer ja kass. Mitte kedagi muud. Ma ei tahtnud suhelda, ma ei julgenud suhelda ja ega kellegagi polnudki väga suhelda. Välja arvatud tööl juhina, kus roll seda ootas. Teraapiaprotsessi ja õpingute käigus olen saanud oma ellu sama mõttelaadiga sõbrad. Ja mis kõige olulisem – otsisin peale 30 aastat üles oma isa perekonna, kust leidsin isa, 2 õde, nende lapsed, kaaslased, isa kaaslase. Mul on perekond, mida mul ei olnud ja ei pidanud ka vajalikuks, töö oli olulisem.

✅ Mu ellu on tulnud teraapiaprotsessi käigus kaaslane, kelle jaoks ma poleks kunagi enne valmis olnud. Meie vaade elule on sarnane, me toetame üksteise sügavamat arengut, meie lähedus on midagi, mis oli vaid raamatutes.

💡 Kui eluisuta, igasuguste suheteta ja professionaalselt läbipõlenud inimene leiab oma professionaalse kire, tema ellu tulevad inspireerivad inimesed, perekond, ta on täis eluenergiat, siis mulle muud tõestust pole vaja olnud. Minu elu on muutunud selle teraapiaprotsessi käigus 180 kraadi, ma olen läinud sügavustesse ja leidnud sealt väga palju potentsiaali ja aardeid, mille peale poleks enne tulnud. Ja välismaailm on asunud seda peegeldama.

Elusamat elu, kus elu mõte on elu kogeda, mitte elamist tõestada!

Omades kraadi täppisteadustes ja kraadi sotsiaalteadustes, armastan teadust. Omades kogemust, armastan ma lisaks ka elusat elu – elu, kus meid ei takista miski otsustamast olla õnnelik.

#ivarraav #teraapia #juhtimisejalajälg #raamat