See, mida endale sisendad ja kuhu energia suunad, siis see juhtub.

2020.aasta detsembris kirjutasin märkmikusse oma nö ideaalse elu laused, sest olin kuulnud, et see, mida endale sisendada ja kuhu energia suunata, siis see juhtub. Kõlas ratsionaalsele inimesele jaburalt, aga mõtlesin siis proovida. Kaotada polnud ju midagi, sest rahulolu eluga niikuinii polnud. Pidin ju raha teenima ja vastupidine (ehk raha teenib mind) kõlas toreda mõttena, aga kaugena. Panin kirja asjad, mis tol hetkel olid täiesti unistuste tasand.

Juba 8 kuud hiljem oli see kõik realiseerunud! Täna oma vanu märkmeid vaadates, leidsin need laused taas ja tuleb tõdeda, et elu ongi täpselt selline endiselt. Olengi selliseks oma elu kujundanud, mis tol hetkel tundus kauge unistus kuskil kauges tulevikus.

Kirjutasin 2020.aasta lõpus endale nii:
“Mu elu kulgeb kerguse ja rõõmuga. Ma olen terve, heas vormis, täis harmooniat, rahu ja õnne. Ma tõmban enda juurde inspireerivaid inimesi ja pakun neile väärtust loovat inspiratsiooni. Ma elan külluses ja tänasest teenib raha mind. Olen ümbritsetud inimestest, kes aitavad üksteisel unistusi ellu viia. Olen teadlik oma tõelisest väärtusest. Elu on suurepärane! Ma naudin iseenda poolt juhitud paindlikku elukorraldust.”

Oma elu uue mõtestamise teel on paratamatu ka nö hinge pime öö, kus tahad olla üksi, ei taha suhelda ja tahad olla justkui kookonis, aga samas ei taha ka. Saad aru, et midagi toimub sinuga, mingid vanad mustrid ja hirmud tunduvad nii mugavad, kuhu tagasi pöörduda (eks elu pakub ju võimalusi ka), aga kui lähed sellest sisemisest segadusest läbi ja jääd endale kindlaks isegi kui sa ei tea, mis seal ees ootab. Lihtsalt usaldad. Ükskõik kui palju põlved ka ei väriseks. Siis see, kuhu jõuad, on teekonda väärt! Sel perioodil on eriti toeks need, kes on selles juba olnud või vähemalt pool sammu eespool. Olgu siis selleks tasuta sõbrad või tasustatud sõbrad nagu minu puhul oli terapeut. Ja muidugi on endiselt ka täna. Teraapia on normaalne igapäevane elu osa nii nagu ka füüsilise kehaga trennis käimine.

Niiet…. puhkuste aeg on suurepärane aeg kirja panna seda, et millisena sa oma elu näha soovid ja panna see imelikul moel selle toel juhtuma. Kas seda saab teadusega mõõta? Võib-olla saab, võib-olla ei saa, aga ega vahet polegi – peaasi, et toimib.

Usun, et ta toimib läbi selle, et me mõtleme piltide kujul ja kui me sääraselt endale oma elu ette kujutame oleviku vormis, siis me kujutame seda olekut endale meelde ja see aitab pöörada tähelepanu asjadele, mis selle pildiga klapivad ja nii me neid oma ellu rohkem ja julgemalt ise toomegi.

Tulevikkusihti seades on olulised silmas pidada kirjutamist oleviku kujul. Mõistlik on lahti kirjutada ka oma uus tuleviku mina järgmiste aspektide kaudu: käitumuslik, suhted, emotsionaalne olek, intellektuaalne tasand ehk mõtete maailm, füüsiline aspekt elus ja veel neid aspekte, mis näed oma ideaalses elus.

Kui vajad selles osas tuge, siis olen olemas Su jaoks.

Ivar Raav Juhtimise jalajälgi