Lõpeta motiveerimine, hakka inspireerima!

Juhtidena on teiste motiveerimine tavaline aruteluteema ja see on sageli nõutud teema minu koolitustel. Tavaliselt soovitan siiski muuta vaatenurka: selle asemel, et püüda oma meeskondi otseselt motiveerida, keskendugem hoopis inspiratsiooni jõule.

Tõenäoliselt teame me kõik, et tõeline inspiratsioon ei tule mitte välise surve või tasu tõttu, vaid seestpoolt – leegist, mis süttib meie enda kirest oma töö vastu.

Kui oleme ülesannetest tõeliselt inspireeritud, muutub meie entusiasm nakkavaks, tekitades lainetuse, mis motiveerib meid ümbritsevaid inimesi. Siiski on üks oluline aspekt – juhina ei tohiks teid inspireerida mitte ülesanded, vaid inimesed.

Teie töö peaks inspireerima teid kui juhti INIMESTE eest. Ülesanded ei ole juhi asi, vaid inimesed! Kui teid inspireerivad inimesed, siis alles siis saate innustada oma töötajaid inspireerima kliente, teisi kolleege – inimesi.

Kui meie meeskonnad näevad teie tõelist pühendumist ja entusiasmi, tekitab see neis sihikindluse ja innukuse tunde. Inspiratsioon, erinevalt motivatsioonist, ei ole peale surutud, vaid pigem jagatud ja omaks võetud.

Foto: Lauri Poldre Pexelsilt

mets