Juhtimisest mittejuhtidele

Olen saanud viimastel päevadel küsimusi, et kuna lugeja ei ole juht, et siis kas mu raamat “Juhtimise jalajälg” ikka võiks olla tema jaoks väärtuslik.

Need küsimused on suurepärane sümptom sellest, et justnimelt ON väärtuslik. Kui me eristame alluvate ja juhtide maailma endiselt edasi ja eeldame, et ühtede jaoks on ühed raamatud, infomaailm ja teise jaoks teine, siis me ei jõua üksteisele lähemale.

See raamat ei ole mõeldud vaid juhtidele ja personaliinimestele, see raamat on mõeldud kõikidele, kes töötavad kuskil ja kellel on juht. Selle raamatu missioon on aidata juhtidel mõista enda olemuse tõelisust ja eelkõige ajutisust, kuid peamiselt on see mõeldud inimestele, kes teevad teistega koostööd ja otseselt ei ole juhi rollis.

See raamat aitab mõista lähemalt juhi maailma ja suurendada empaatiat inimeste vahel, teisalt ehk aitab see kaasa ka juhtimiskvaliteedi paranemisele, kus juhid lubavad endale olla nemad ise ning aitavad kaasa iseenda ja teiste inimeste iseseisvusele.

Maailmas ei eksisteeriks hävitavat konkurentsi või eri gruppide eristamist, kui keegi ei tahaks kedagi teist juhtida – perekonnas, tööl, koolis, riigis, sõpruskonnas.

Paljud inimesed teevad oma tööd teiste survel (sh raha) ja enamasti seda iseendale teadvustamata. Aeg-ajalt aga pakitseb sisimas tunne, mis hoolimata välisest heaolust annab endast märku „Kuskil on miskit ju veel!“.

Avastame, et peale tööpäeva telekat vaadates või nutiekraanil rullides ning oodates, et midagi põnevat juhtuks, ei olegi me õnnelikud. Lahkuvate kolleegide puhul on meist igaüks vast mõelnud, et kas minagi olen liiga kauaks siia jäänud? Need segased tunded annavad märku, et sa ei tee (enam) õiget asja, mis oleks kooskõlas sinu endaga.

See raamat aitab jõuda selgusele selles, millist juhtimist sa ootad, ja selle järgi elus oma valikuid teha. Ei ole olemas halba ega head juhtimist, on juhi rollis olevad inimesed, kellega sul kas on üksteisele midagi anda või ei ole. Kuid kui inimene tajub halba juhtimist, siis ei tohiks seda tolereerida.

Raamat juhtimisest mittejuhtidele on leitav raamatupoodides, jestribe.com lehel ja pühenduse saamiseks ka minule kirjutades 🙂