Juhi5 – oleme keskmine viiest meie lähiringi inimesest

Tead neid hetki, kus tunned, et asjad voolavad täpselt nii nagu nad voolama peavad ja sa oled täpselt selle õige voolu sees ümbritsetud täpselt neist inimestest, kes aitavad sul saada paremaks ja kellel sina aitad paremaks saada? Sa ei saa aru, et mis see täpselt on, aga sa tunned, et midagi ei häiri sind ja see läheb täpselt nii nagu see peab minema. Kergusega. Rahuga. Ja siis on olukorrad või koostööd/suhtlussituatsioonid, kus asjad ei suju ja pidevalt midagi häirib ja närib või tunned sisemas, et see on millegagi vastuolus su sees. Sa ei saa aru, et mis see täpselt on, aga sa tunned, et midagi häirib. Ängistab. Piirab. Kontrollib. Võistleb. Kavaldab.

Tehes koostööd erinevate kooslustega, siis igal kooslusel on midagi mulle õpetada, aga on üks kooslus, kus tõeliselt tunnen, et me aitame üksteisel üksteise unustusi ellu viia ja maailmale pluss-märgiga väärtust pakkuda. Ma arvan, et tööalaselt (ja muus suhtes) peaks olema koos vaid siis, kui sa aitad üksteisel unistusi ellu viia, vaimselt kasvada, endaga paremat kontakti saada, olla edukam enda pimedate nurkade valgustamisel. Eelduseks on muidugi see, et sa tead, millest sa unistad ja mis on su tõeline eesmärk.

Kui oled Viru ringil taksos ja sa ei ütle taksojuhile, et kuhu sõita, siis tiirutad seal ringil, süda läheb pahaks ja süüdistad kehva taksojuhti, aga kui sa pole öelnud, et kuhupoole ringilt välja sõita, siis ta sinna ka tiirutama jääb ja süda läheb aina rohkem pahaks.

Ma olen õnnelik, et minu ellu on selliseid koosluseid tulnud, kus kõigil on ühine siht. Täna varahommikul oma kaasunistajatega Juhi5 programmis ühist meditatsiooni tehes sain aru, et meie kõigi unistus on tuua vaimsust ärimaailma. Eks me teadsime seda ju ka varem, aga täna sai see kuidagi nii selgeks, et see on meie ühine unistus ja me ei kavatse seda programmi kuidagi klassikalises mõttes müüa ühelegi lennule, vaid täpselt õiged inimesed tulevad su juurde siis kui nad tulema peavad. Kui õpilane on valmis, siis küll leitakse õpetaja.

Ja me ei häbene seda välja öelda, et me toome vaimsust ärimaailma ja see on mõeldud juhile, kes klassikaliste juhtmisteeoriate kõrval on valmis ka vaimset mõõdet mõtestama. Ja siis on üks teine koostöökooslus, kus tegutsen. Justkui on õiged eesmärgid ja kõik on nii nagu õpikus kirjutatakse, aga kus pidevalt käib arutelu sel teemal, et kuidas müüa, kuidas klienti “konksu” otsa saada jne. Ja no ei saa ja ei peagi saama. Olen ka seal välja öelnud, et ma ei soovi teha koostööd klientidega, kelle ainuke eesmärk on pidevalt kasvada ja suuremat käivet/kasumit teenida või kellele me oleme oma teenuse “müünud”. Minu õnn on see, et ka seal me aktsepteerime üksteist. Ma tahan töötada vaid nende klientidega, kes väärtustavad üksteisega koos arenemist inimesena, mille kõrvalprodukt võib olla ka suurem käive, aga mis ei ole eesmärk omaette. Feelings first, figures last.

Usun siiralt, et me oleme korporatiivse spirituaalse ärkamise ajastus, kus korporatiivse teeseldud uljuse võiks jätta selja taha. Milleks meile see lõputu kasv, kui inimesed on seal aina rohkem katki? Kellele seda kasvu taga aetakse? Ainuke, mida saad teha, on rääkida sellest, millesse sa usud ja jagada seda (mitte hoida egoistlikult endale) ning siis tulevad need, kellega koos sa üksteise unistusi ellu viid. Kui nad ei tule, siis jumal tänatud, et ei tule, sest me oleme keskmine 5 inimesest, kes on meie lähim ring.

Mis on sinu lähim ring, kellele sa annad energiat ja kellelt saad? Kes on need 5, kes aitavad sind ennast kujundada? Kas see on see, mis aitab sinu keskmist tõsta uuele tasemele või on see ring, mis hoiab sind keskpärasuses või lausa tõmbab alla? Mina olen tõeliselt õnnelik, et mu lähiümbruses on igapäevaselt just need inimesed, kes aitavad minu keskmist uuele taseme tõsta ja minu missioon on ka oma klientidele luua seda ruumi ja ringi, kus me saame koos kasvada paremateks inimestena, mitte äritulemuste toomiseks vajaliku ressursina.