Mina olen. Neil päevadel, kui ei ole ebakindlust, olen näinud seda inimest peeglist. Enesekindlus liigub sageli alaväärsuse ja üleoleku vahel, tekitades probleeme mõlemas otsas suhetes. Ühel hetkel muudame end nähtamatuks (eriti võimude ees) või paisutame end üles nagu paabulind, et tunduda olulisena, väärtuslikuna ja märkimisväärsena. Sügaval alluva ja vihase inimese sees, kes paisub üles, on sageli haavatud laps, kes ei ole saanud piisavalt tähelepanu.
Loomulikult ei ole kumbki äärmus tervislik, ja kui te ennast ära tunnete, on oluline sellega tegeleda. Sageli viivad juured tagasi suhetesse meie esimese autoriteetse tegelasega, tavaliselt isaga, kuid sageli ka emaga, kui ta on pidanud või tahtnud mängida isa rolli.
Arutasime seda teemat täna Reelika Jeferjeviga meie podcastis “Juhtimine juhtimiseta” (eesti keeles). Kuulake, mõelge kaasa ja vaadake iseendasse – kuidas saate hakkama ebakindluse või liigse enesekindlusega ja miks tulevad teie ellu sellised inimesed, kes on teie jaoks liiga enesekindlad?
Neile, kes soovivad süveneda sellesse teemasse ise, olles ise läbinud pika teekonna sellel teemal, olen hea meelega terapeudi või mentorina toeks.